Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Teatr

Teatr Konsekwentny został założony w 1997 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja, czyli teatr. W ich ciężką pracę na początku nikt nie wierzył. Nie wiadomo nawet czy sami zdawali sobie sprawę, jak ciężkiego podejmują się zadania, przygotowując premierę pierwszego przedstawienia „Kuszenie idioty” do tekstu Stanisława Tyma. Spektakl ten okazał się tak dużym sukcesem, że wiara w kolejne przedsięwzięcie pozwoliła zaprezentować następny spektakl „Zaliczenie. Lekcja” E. Ionesco i K. Zanussiego. Krytyka odniosła się do przedstawienia bardzo pochlebnie, dając temu wyraz w licznych pozytywnych recenzjach. Widzowie tłumnie przybywali na przedstawienia młodej, nieznanej jeszcze grupy, a wieść o tym, co prezentują na scenie niosła się nie tylko po Warszawie, ale i całej Polsce.

Solidne podwaliny, jakie dała praca podczas przygotowań pierwszych spektakli, przyczyniły się do kolejnych sukcesów Teatru Konsekwentnego. Występy na licznych festiwalach i przeglądach przyniosły przez lata wiele nagród i cennych wyróżnień. Teatr Konsekwentny zyskał przez to niebagatelne znaczenie wśród teatrów niezależnych stolicy oraz całego kraju. Przez lata funkcjonowania zyskał stałe grono wiernych widzów, które permanentnie się powiększa.

Ciekawy i skrupulatnie dobierany repertuar to klucz do sukcesu Teatru Konsekwentnego. Nietuzinkowe i inteligentne poczucie humoru, niecodzienne rozwiązania sceniczne, prawda na scenie i szacunek dla wymagającego widza to pierwiastki dzięki którym do Teatru Konsekwentnego się powraca i o Teatrze Konsekwentnym się mówi.

Pierwszą siedzibą Teatru Konsekwentnego była mała scena w Mazowieckim Centrum Kultury przy ul. Elektoralnej w Warszawie. Przez 12 lat  Konsekwentny mieścił się w Starej Prochowni,  przy ul. Boleść 2 w Warszawie. Od marca 2012 roku działał w dawnej wytwórni wódek Koneser przy ulicy Ząbkowskiej 27/31. Obecnie przenosi się do starej siedziby kina WARS przy Rynku Nowego Miasta, aby prowadzić nową placówkę kulturalną - Teatr WARSawy - sprofilowaną na działalność teatralną.

STOWARZYSZENIE TEATRU KONSEKWENTNEGO jako organizacja pożytku publicznego o charakterze non - profit produkuje spektakle teatralne i utrzymuje się ze środków własnych oraz dotacji.

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury