zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Zapis automatyczny

"Zapis automatyczny" Porywacze ciał - zdobywca Grand Prix 10. OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU MONODRAMU WSPÓŁCZESNEGO w Warszawie maj 2012.

Spektakl został wymieniony w rankingu „najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2011-2012" miesięcznika „Teatr" jako jedno z najlepszych przedstawień sezonu.

Scenariusz: Maciej Adamczyk
Reżyseria: Maciej Adamczyk i Kasia Pawłowska

„Zapis automatyczny" to autorski monodram Maciej Adamczyka z Teatru Porywacze Ciał w reżyserii Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka. Spektakl zdobył Grand Prix 10 Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie w maju 2012 roku. Został także wymieniony w rankingu miesięcznika „Teatr" - „najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2011-2012" oraz w podsumowaniach dokonanych przez „Teatralia" i „Miernik teatralny" jako jedno z najciekawszych wydarzeń sezonu.

„...Nowy spektakl Porywaczy Ciał to pełen energii i poczucia humoru one man show, składający się z szeregu etiud, połączonych ze sobą na zasadzie swobodnych skojarzeń. Maciej Adamczyk - autor scenariusza, wykonawca i wspólnie z Katarzyną Pawłowską reżyser spektaklu - tworzy na scenie postać performera, który usiłuje zaistnieć w pędzącym świecie. Dotrzymać kroku współczesności, a nawet narzucić jej swoją wizję. Walcząc o własną kreatywność pozostaje w stanie ciągłego napięcia, nieustannej burzy mózgu. Widzowie skonfrontowani zostają z potokiem słów i obrazów, tworzonych jakby na poczekaniu (wrażenie improwizacji jest bardzo silne), podczas których aktor przebiera się, używa rozmaitych rekwizytów, pozostając w ciągłym ruchu.(...) W naszych czasach, jak świadczy „Zapis automatyczny", problemem może stać się brak zahamowań i granic, których nie można przekroczyć, bo już ich nie ma."

"Woody Allen mceńskiego powiatu"

Kalina Zalewska 27-04-2012

Premiera 2,3 i 4 marca 2012 w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu
Produkcja: Teatr Ósmego Dnia i Stowarzyszenie Artystyczne "Porywacze Ciał & CO."

Linki do fragmentu spektaklu:

http://www.youtube.com/watch?v=gS_FNctBR3w

http://www.youtube.com/watch?v=gb2sgpgZOzU

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury