zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

SZTUKA Yasminy Rezy

ŻYCIE 17.08.99


VIII KONKURS TEATRÓW OGRÓDKOWYCH KONSEKWENTNA PRZYJAŻŃ JEST ZBAWIENNA TEATR KONSEKWENTNIE NIEKONSEKWENTNI Z WARSZAWSKIEGO OŚRODKA KULTURY POKAZAŁ WCZORAJ W DOLINIE SZWAJCARSKIEJ SZTUKĘ YASMINY REZY. SPEKTAKL OKAZAŁ SIĘ WYJĄTKOWO ZABAWNĄ OPOWIEŚCIĄ O PRZYJAŻNI.
"(...) Sztuka Yasminy Rezy w wykonaniu Teatru Konsekwentnie Niekonsekwentni z Warszawskiego Ośrodka Kultury na VIII Konkursie Teatrów Ogródkowych zachwyciła wczoraj warszawiaków. Spektakl, w którym poruszony został odwieczny problem prawdziwej sztuki ( co nią jest,a co nie), okazał się przede wszystkim przezabawną historią o przyjażni. O tym, czym naprawdę ona jest i co może ją zniszczyć. Agnieszka Czekierda (Serge), Marcin Kołaczkowski (Marc) i Adam Sajnuk (Iwan) zaprezentowali świetne widowisko, pełne niespodziewanych, niezwykłych zabiegów artystycznych. Idealnie wręcz wykorzystali swoje możliwości, pokazując doskonałe aktorstwo. Udało się im świetnie skomponować opowiadaną historię z muzyką. Na jakość spektaklu pozytywnie wpłynęły zbiorowa (czytaj: przyjacielska) reżyseria.
"KWER" 
 

GAZETA WYBORCZA 17.08.2001
ICH TROJE I SZTUKA
(...)Sztuka Yasminy Rezy miała swoją prapremierę w 1995 roku w Berlinie. We Francji została uhonorowana Nagrodą Moliera. Spektakl zrealizowany na podstawie przekładu Barbary Grzegorzewskiej bardzo spodobał się ogródkowej publiczności. Widzowie nagrodzili brawami grę Adama Sajnuka, który rozbawił ich opowieścią o konflikcie z przyszłą żoną i problemach z zaproszeniami na ślub.Spodobał się też teatr cieni (...). Na zakończenie publiczność zgotowała trójce aktorów z Teatru Konsekwentnie-Niekonsekwentni z Warszawskiego Ośrodka Kultury prawdziwą owację. I mimo, że sztuka trwała ponad 90 minut, widzów nie ubywało.
Beata Kęczkowska

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury