zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

ŚLAD

„Ślad” to monodram według debiutu literackiego Marty Dzido „Ślad po mamie” w reżyserii Marii Seweryn i w wykonaniu Agnieszki Michalskiej. To opowieść o dojrzewaniu, o potrzebie bliskości i zrozumienia.

Główną bohaterką jest Anna, która tuż przed maturą zachodzi w ciążę. Aborcja jest niejako przyczynkiem do opowiedzenia, jak relacje z najbliższymi wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Sytuacje są wyjęte z życia typowej maturzystki, buntowniczki, królowej świata, która sobie z tym światem jednak nie radzi...

W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji z tej decyzji wynikających.

"Ślad" nie boi się tabu... przejmująco, dotkliwie zagrany przez Agnieszkę Michalską. Nie tylko dla kobiet.

Dorota Wyżyńska, Gazeta Wyborcza *****

adaptacja: Agnieszka Michalska i Maria Seweryn
reżyseria: Maria Seweryn
scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
występuje: Agnieszka Michalska
muzyka: BLVCK
asystent reżysera i scenografa: Łukasz Kowalik
kierownictwo produkcji: Urszula Świetlińska
projekcja: Yann Seweryn
 

Ceny biletów:

50 zł normalny
30 zł ulgowy
15 zł wejściówka

 

Fragmenty recenzji:

 

"Dobrze się stało, że wreszcie usłyszeliśmy głos Kobiety i to, co ona czuje, a nie głos społeczeństwa wmawiający nam, co czuje KOBIETA".
Iwa Poznerowicz, http://teatrdlawas.pl/

„Sztuka „Ślad” jest monodramem, jednakże wyjątkowo tu dużo, jak na monodram dialogów (…). Narracja jest tak prowadzona, że mamy wrażenie jakby na scenie było więcej osób”.
Mani Świątek, qultqultury.pl

"Bezbłędna kreacja i prawdziwy popis aktorskich umiejętności Agnieszki Michalskiej (…). Ślad to spektakl prawdy, czysta gra emocji. Zderzenie marzeń z rzeczywistością. Ten obraz otwiera oczy. Zmienia sposób postrzegania rzeczywistości."
Katarzyna Binkiewicz, http://krytykat.wordpress.com/

Spektakl trwa jedną godzinę.

 

AGNIESZKA MICHALSKA
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Współpracowała z Teatrami w Częstochowie, Radomiu i Olsztynie. W Warszawie grała m. in. w Teatrze na Woli i w Teatrze Komedia.
Aktualnie można ją zobaczyć w Teatrze Polonia w „Kontrakcie” w reżyserii K. Jandy i w Teatrze Capitol w „Dziwnej Parze” w reżyserii W. Adamczyka. Zagrała w filmach J.J. Kolskiego, a ostatnio w „Małej Maturze '47” w reż. Janusza Majewskiego. Znana szerokiej publiczności z serialu TVP „Lokatorzy” w roli Krysi.
 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury