zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

ŜANĜO - koncert RDC

Koncert zespołu ŜANĜO to kolejna propozycja Polskiego Radia RDC w ramach cyklu czwartkowych spotkań muzycznych w Teatrze WARSawy. Koncert transmitowany na antenie RDC odbędzie się 30 października br. o godz. 19:00. Wstęp wolny.


ŜANĜO to grupa prezentująca muzykę i taniec wpisujące się w nurt World Music. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy. Teksty śpiewane przez zespół tłumaczone są na język esperanto - język, który jest sposobem na komunikowanie się, ale nie wypiera mowy regionalnej. W czerwcu br. ukazał się album Zmiana Wibracji Ziemi, którego warstwa muzyczna płyty to paleta barw etnicznych instrumentów całej Ziemi w otoce nowoczesnych syntezatorów i rytmów sekcji free-jazzowej. Rytm wzbogaca grupa globtroterów (Foliba), która specjalizuje się w tanecznej tradycji zachodniej Afryki.

Koncerty w Teatrze WARSawy odbywają się w ramach cyklu RDC w każdy ostatni czwartek miesiąca. Od maja br. słuchacze spotykają się z artystami w murach dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta. Dotychczas w ramach cyklu wystąpili m.in. Maria Sadowska, Iza Kowalewska i zespół ØRGANEK. Najbliższy koncert będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia RDC w ramach audycji „Uchem po Mapie”.

Wstęp na koncerty RDC jest wolny.

Szczegółowe informacje na rdc.pl oraz na facebook’owej stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1564409873789047
 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury