zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

"Pożar w burdelu", odc. 9 "GORĄCZKA POWSTAŃCZEJ NOCY"

POŻAR W BURDELU 9
GORĄCZKA POWSTAŃCZEJ NOCY

Maciej Łubieński & Michał Walczak

Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział powstańczy złożony z poetów, naukowców i aktorów ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie kultury. Gruppenfuhrer Wolfenstein (Andrzej Konopka) jest bliski wygranej. W ostatniej chwili szalony profesor Max (Maciej Łubieński) postanawia wysłać Wiesława (Tomasz Drabek) przez tunel czasoprzestrzenny do Warszawy przyszłości, aby sprowadził posiłki. Wiesław przenosi się do Warszawy 2013. Ląduje w Wilanowie, w apartamencie Pauli (Monika Babula). Mają romans. Paula zachodzi w ciążę. Wiesław idzie w miasto werbując hipsterów do Powstania. Kobiety za nim szaleją. Wiesław jest oczarowany Anią z Polski (Anna Smołowik), tajemniczą Charlotte (Lena Piękniewska) i Podpalaczem Tęczy (Mariusz Laskowski). HGW (Agnieszka Przepiórska) proponuje mu objęcie Biura Kultury. Tymczasem Gruppenfuhrer Wolfenstein przez tunel czasoprzestrzenny przedostaje się do Warszawy 2013. Czy Wiesław poderwie hipsterów? Czy Ania z Polski wyleczy się z Ryana Goslinga? Czy Paula będzie dobrą matką? Czy HGW wygra referendum?

Wakacje w mieście. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Powstańcza gorączka. Qui pro quo, jak w międzywojennej komedii!

W Teatrze Warsawy po raz dziewiąty wystąpi burdel artystyczny tym razem w powstańczej komedii omyłek. Najlepszy towar w mieście: Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórska, Monika Babula, Lena Piękniewska, Andrzej Konopka, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński, Tomasz Drabek oraz Wiktor Stokowski.

scenografia - Julia Skrzynecka
muzyka - Wiktor Stokowski&Maciej Łubieński
scenariusz - Maciej Łubieński& Michał Walczak
reżyseria - Michał Walczak

Burdel będzie świadczył artystyczne usługi 1 i 2 VIII o godzinie 20.00 w Teatrze Warsawy. Rynek Nowego Miasta 5/7, tel. 509 780 261, lub rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl Bilety 50 zł. Kasa czynna codziennie w godzinach 15-19.

Dnia 1 września odbędzie się bezpośrednia transmisja naszego spektaklu w Radiu Dla Ciebie 101 MHz.

 

 

 

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury