zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

POEZJA TYMOTEUSZA KARPOWICZA

Grupa Nowa Ikona przedstawia:

POEZJA TYMOTEUSZA KARPOWICZA
 

Zderzamy trzy elementy: słowo, czyli poezję Tymoteusza Karpowicza, obraz, czyli tworzony na żywo wielki rysunek oraz muzykę, czyli improwizującego instrumentalistę. Te trzy media wpływają na siebie i tworzą nową jakość. Szukamy muzyki i obrazów w poezji; poezji i muzyki w rysunku, wszystkich tych elementów w muzyce. Ta akcja artystyczna ma przypomnieć sylwetkę wybitnego poety Tymoteusza Karpowicza oraz zaprezentować warszawskiej publiczności Nową Ikonę.

Dwoje artystów: Ewa Chacianowska i Jerzy Łazewski czytają poezję Tymoteusza Karpowicza i jednocześnie tworzą wielki rysunek węglem, ołówkami i farbami; towarzyszy im muzyka.

Aktywność literacka Tymoteusza Karpowicza była przede wszystkim związana z nurtem lingwistycznym w poezji. Typowym przykładem jego charakterystycznej, osadzonej głęboko w języku metaforyki jest wiersz Rozkład jazdy (w tomiku W imię znaczenia, 1962): tytuł nasuwa na myśl poczekalnię dworcową, jednak z treści utworu wynika coś zupełnie innego. Możemy tu mówić o słowach w pułapce językowych automatyzmów oraz o uwalnianiu znaczeń

Czas trwania: około 50 minut.

www.jerzylazewski.com
www.chacianowska.com
 

Bilety: 15 zł

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury