zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Podróż do Ohio

Czytanie sztuki + dyskusja

organizator: Agencja Dramatu i Teatru

Tłumaczenie: Marek Szalsza
Reżyseria: Karolina Kirsz
Aktorzy: Paula Kinaszewska, Adam Pater, Grzegorz Stosz, Jadwiga Wianecka

Sztuka Gabriela Barylli to studium partnerskiego modelu relacji damsko-męskich. Maria i Martin poznają się, gdy po wielu nieudanych związkach wybrali życie singli. Miłość jest jednak silniejsza od wszelkich postanowień. Szybko wyznają sobie uczucie i biorą ślub. Próba wprowadzenia w życie liberalnych zasad, pośród których znajduje się także akceptacja zdrady, nie prowadzi jednak do szczęśliwego zakończenia...
Autor sztuki wyśmiewa fałsz postaw, jakie ludzie przyjmują wobec relacji partnerskich, i bezwiedne naśladowanie wzorów lansowanych w popkulturze. Proponuje listę piosenek, które można wykorzystać w spektaklu oraz funkcjonalną scenografię. Sztuka napisana jest żywym, współczesnym językiem okraszonym inteligentnym żartem.

Gabriel Barylli jest obecnie jednym z najpopularniejszych pisarzy, reżyserów i aktorów niemieckiego obszaru językowego. Kilka jego sztuk było już wystawianych w Polsce. W nowym dramacie społeczno obyczajowym „Podróż do Ohio“ autor analizuje liczne skazane na porażkę modele relacji damsko-męskich i pułapki współczesnych związków. Operuje przy tym zręcznie stereotypami.

Wydarzenie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wstęp wolny

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury