zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Pierwsze urodziny Teatru WARSawy!

Oprócz tradycyjnego zwiedzania teatru i chilloutu na leżakach proponujemy wieczór (i noc) z Igorem Spolskim&The Dudes. Od godz. 20 można będzie obejrzeć wystawę multimedialną fotografii artysty-podróżnika. Pochodzą one z wypraw azjatyckich, m. in do Nepalu, Indii, Andamanów, Kambodży, Laosu… O 23 rozpocznie się koncert. Muzyka formacji Igor Spolski & The Dudes jest zapisem wielomiesięcznej wyprawy do Azji. Muzycy zabiorą w podróż tych, którzy nie wyjechali. W czasie koncertu będzie można nabyć książkę „Lewe Racje” zawierającą dziennik podróży, a także płytę zespołu.

W tak zwanym międzyczasie będzie można korzystać z usług naszego baru. Zapraszamy! Wstęp wolny.
 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Rok w nowym miejscu to okazja do podsumowań.
 

Teatr WARSawy jest w prostej linii spadkobiercą Teatru Konsekwentnego, konsekwentnie, od 16 lat współtworzonego przez Aldonę Machnowską-Górę i Adama Sajnuka. Od roku naszą siedzibą jest budynek dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Lokalizacja ta bardzo dobrze wpisuje się w naszą koncepcję teatru „miejskiego", wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości.
 

W nowej siedzibie odbyło się aż czternaście premier. Spektakl „Wstydźcie się żyć” naszego Studia Teatralnego – zagrany w ubiegłoroczną Noc Muzeów - symbolicznie otworzył teatr. Potem sezon teatralny ruszył pełną parą. Polska adaptacja dramatu „American Buffalo” – „Kontrabanda”; czarna komedia „Gruzy”; poruszające „Wraki” z Jackiem Poniedziałkiem; kolejny monodram tria Przepiórska/Rowicki/Ratajczak „Tato nie wraca”; spektakl dla dzieci „Bajka i Majka”; „Dziwka z Ohio” Hanocha Levina w reżyserii Adama Sajnuka; monodram według debiutu literackiego Marty Dzido - „Ślad” i ostatnia premiera – feministyczna „Wenus w futrze”. W międzyczasie powstały cztery premierowe spektakle Pożaru w burdelu: przebojowa „Gorączka powstańczej nocy”, jubileuszowy „Bal w burdelu”, „Śmierć w wielkim mieście” oraz „Burdelszopka”. Z kolei grupa Betty Q & Crew wystawiła u nas "Niepodległość jest kobietą" z okazji Dnia Niepodległości.
 

Mieliśmy też okazję gościć wiele wydarzeń dodatkowych, m. in.: polską premierę włoskiego spektaklu „Noc Helvera”; performance Jerzego Łazewskiego „Poezja Tymoteusza Karpowicza”; koncerty (ZaStary, Jak malował pan Chagall, „Warska-Niewarska” Leny Piękniewskiej, Cel-Ne-Pal! Igora Spolskiego, „Plugawe oko poety” – koncert Justyny Szafran i Sztyletów); spektakle Stowarzyszenia Grupy Artystycznej Teraz Poliż; trzy czytania performatywne organizowane przez Agencję Dramatu i Teatru; spektakl taneczny DzikiStyl Company pt. „7.2”; spektakle English theatre; rozdanie Węży – nagród da najgorszych filmów, itp., itd… Nasz teatr był także scenerią do nagrywania filmów, m. in. „Kamieni na szaniec” czy ”Miasta 44”.
 

Przez cały okres wakacyjny działał Bazar Made in Warsaw oraz odbywały się różne spotkania społeczno-edukacyjne. Wraz z początkiem jesieni obchodziliśmy 11. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, na którym gościliśmy jedenaście przedstawień konkursowych (Grand Prix zdobył "Synek" z Kopalni Guido w Zabrzu w wykonaniu Marcina Gawła) oraz dwa spektakle ubiegłorocznych zwycięzców.
 

Jak widać, wiele się działo przez ten rok, a czeka nas jeszcze więcej! Od czerwca – po półrocznej nieobecności – wraca do nas Pożar w burdelu z szesnastą premierą. Program powstały z okazji 25-lecia wolnych wyborów nosi tytuł „Transformacja”. A w sierpniu - w siedemdziesiątą rocznicę Powstania warszawskiego – wraca przebojowa „Gorączka powstańczej nocy”. We wrześniu kolejny OPMW, a tuż po nim długo wyczekiwana premiera – „Ofiara” Bellowa w reżyserii Adama Sajnuka. Rok 2015 także niesie ze sobą wiele niespodzianek… Do zobaczenia na Rynku Nowego Myślenia!
 

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury