zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

PERFORMER

PERFORMER – Warszawski Teatr Tańca

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Bartosz M. Martyna
Choreografia i współpraca: Aleksandra Dziurosz

Muzyka: Aleksandra Bilińska, Aldona Nawrocka, Marek Kacprzak, Fryderyk Chopin (fragm.), w spektaklu wykorzystano utwór Konstantego I. Gałczyńskiego „Xymena”

Kim jest performer? Czym jest performans? Te dwa pytania funkcjonują w świadomości „przeciętnego zjadacza chleba” obok pytań: „jak żyć?” lub „czym jest prawda?”. Koegzystują, rzecz jasna, w pewnym od siebie dystansie, wszak konieczne jest posiadanie priorytetów. Nadszedł czas by ponownie zadać pytania o performans i performera – i tak oto padną ze sceny wpisane w pełni autorski monodram zatytułowany Performer. Jak na niedoszłego filozofa przystało, postawienie ich przez autora, nie daje gwarancji uzyskania jednoznacznej odpowiedzi.


NAGRODY:

« Nagroda II Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (2014)

« I Nagroda XVI Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2014)


Fragmenty recenzji:

Spektakl Bartosza Miłosza Martyny “Performer” pod patronatem Warszawskiego Teatru Tańca daje nowy, dotąd, jak dla mnie, niespotykany obraz performansu. Obraz prześmiewczy, szyderczy, komiczny, ironiczny. Jest on swoistym manifestem artystów buntujących się przeciw coraz większej liczbie performerów, tworzących bez znaczeń, bez artyzmu, po nic, a noszących na sobie samozwańczą kategorię artysty.

Gazeta festiwalowa XVI Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku

"Drogi Aktorze, udało Ci się stworzyć coś nowego, awangardowego. Coś, co wręcz przeciwnie do twoich słów wypowiedzianych na scenie, nie uda się powtórzyć żadnemu aktorowi. Stworzyłeś parodię performansową, dostarczając przy tym dużej dawki humoru i niezapomnianych przeżyć. A jednocześnie poruszyłeś uniwersalne problemy każdego człowieka.

Gazeta Festiwalowa II Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora SOLO nr 1/2014

Link do trailera: http://youtu.be/Lu80lSn3LZ4

Czas trwania: 60 min

Gramy 17 września 2014 r. o godz. 20:30 na małej scenie.

Cena biletu: 20zł

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury