zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Paula & Karol

W czwartek 27 listopada RDC zaprasza do Teatru WARSawy na koncert zespołu PAULA I KAROL

Będzie to kolejne muzyczne spotkanie w ramach cyklu czwartkowych koncertów Polskiego Radia RDC. Koncert i transmisja na antenie rozpoczną się po godz. 19:00.

WSTĘP WOLNY!

Transmisja na antenie RDC oraz na www.rdc.pl

Paula & Karol – Pionierzy polskiego indie popu

Paula & Karol wdarli się przebojem na polską scenę folk popu przed pięcioma laty, z marszu zyskując miano pary dziwaków – śpiewali po angielsku, grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się (bynajmniej) z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach i na chodnikach – i szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie popowej.

Paula – pół-Polka, pół-Kanadyjka pracująco naukowo jako socjolożka – i Karol – muzyk z Warszawy – poznali się i nim się zorientowali, już tworzyli muzykę; wpierw jako duet, potem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Zespół ów, w skład którego wchodzą obecnie Christoph Thun (instrumenty klawiszowe), Staszek Wróbel (perkusja), Krzysiek Pożarowski (gitara basowa) i Szymon Najder (gitara elektryczna), pomógł Pauli i Karolowi wykonać krok pomiędzy romantycznym folkiem a pop rockiem, nadając ich muzyce głębsze i bogatsze brzmienie. W minionych latach Paula i Karol koncertowali w Polsce – trasa koncertowa z polską gwiazdą popu Brodką – w Holandii (festiwal Eurosonic), na Ukrainie, we Francji, w Wielkiej Brytanii (trasa koncertowa i występ na festiwalu The Great Escape), w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (na SXSW i Canadian Music Week). Regularnie występują też w Niemczech (w tym na festiwalu Reeperbahn), gdzie mieszka obecnie Paula. Czy coś zmieniło się przez wiele lat wspólnego grania? Oddajmy głos Pauli i Karolowi: „Razem piszemy muzykę, rozmawiamy o życiu, staramy się, aby nasze piosenki były jak najbardziej osobiste. Od kilku lat gramy i koncertujemy z tą samą grupą ludzi, którzy stali się dla nas bliskimi przyjaciółmi. Bardzo silnie wpływają na to, co robimy i w jaki sposób postrzegamy muzykę”.

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury