zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

PACJENT

Autor: Adam Sajnuk

Występuje: Arkadiusz Wrzesień
Reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia: Aldona Machnowska- Góra, Adam Sajnuk
 

prapremiera 15 października 2006 roku

Nagroda Aktorska na Festiwalu Sztuk Autorskich WINDOWISKO

Kanwą monodramu są prawdziwe wydarzenia i przeżycia pewnego „pacjenta” w warszawskim szpitalu. Spotkać to może każdego z nas. Relacja bohatera ma charakter reportażu, w którym - jak w życiu - kabaret miesza się z tragedią. Aktor sugestywnie przedstawia życie, a właściwie próbę przystosowania się do życia w warunkach szpitala- koszar, lazaretu, więzienia… Spektakl jest satyrą na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski.
„Pacjent” to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego szpitala.

"Pacjent" opiera się na moich dramatycznych wspomnieniach ze Szpitala Praskiego, w którym przeleżałem nieruchomo dwa tygodnie - mówi Adam Sajnuk, aktor i reżyser.

Fragment recenzji:
Sama anegdota mrozi krew w żyłach, ale opowiadana przez Września, który umiejętnie balansuje między czarną komedią a satyrą na służbę zdrowia, bawi całą publiczność. (…)
Bezpośredni kontakt z widzem, inteligentny humor bazujący najczęściej na autentycznych wydarzeniach to wyznaczniki najlepszych wykonawców tego gatunku, które udaje się stosować w „Pacjencie” również Arkowi Wrześniowi. Polecam, bo to rozrywka w dobrym stylu.
Agnieszka Rataj, Rzeczpospolita
 

Ceny biletów:

50zł - bilet normalny

30zł - bilet ulgowy
 

Czas trwania: 80 min

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury