zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

NOWE TERMINY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

OFERTA TEATRALNA
DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Drodzy Widzowie,

Teatr Konsekwentny zaprasza serdecznie wszystkich spragnionych teatru na swoje przedstawienia. W repertuarze mamy wielokrotnie nagradzane spektakle, na które zapraszamy także młodzież gimnazjalną i licealną. Realizujemy specjalnie przygotowane przedstawienia dla grup zorganizowanych w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. W październiku zapraszamy na dwa specjalnie wybrane dla szkół tytuły. Spektakle odbywają się w Starej Prochowni na warszawskiej Starówce.


„Zaliczenie. Lekcja” K. Zanussi, E. Ionesco
4 listopada lub 2 grudnia o godz. 10.00, 12.00 lub 19.00
Scenariusz, reżyseria: zespół Teatru Konsekwentnego
Obsada: Agnieszka Czekierda/ Anita Jancia, Adam Sajnuk,
Arkadiusz Wrzesień/ Mariusz Bachura

Spektakl na podstawie noweli filmowej Zaliczenie Krzysztofa Zanussiego oraz Lekcji Eugene Ionesco powstał w 2000 roku Połączenie noweli filmowej z nieśmiertelną sztuką rumuńskiego dramatopisarza było pomysłem tyleż diabelskim, co oryginalnym. Konsekwentni podjęli to ryzyko, a w efekcie powstał spektakl, w którym splatają się dwie konwencje teatralne, zaś dwa banalne spotkania – studenta z panią profesor oraz uczennicy z wiekowym profesorem - są jednocześnie opowieścią o nieograniczonej ludzkiej wyobraźni. O wyobraźni, która ma zdolność mieszania czasu, ludzi, przestrzeni i przedmiotów, która sam plan zamienia w krwawą zemstę. I całe szczęście - to tylko (a może aż?) nasza wyobraźnia! Te dwa spotkania są pretekstem do ukazania dwoistości natury ludzkiej w sposób paraboliczno- absurdalno- groteskowy. Przedstawienie to niezmiennie podoba się publiczności, a zostało zagrane już ponad 1000 razy.


„Taśma” Stephen Belber
10 listopada lub 1 grudnia o godz. 10.00, 12.00 lub 19.00
Reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia: Wojtek Stefania
Obsada: Amy - Magdalena Popławska
Jon - Krzysztof Prałat
Vince - Adam Sajnuk

„W Taśmie Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą. Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę... Aktorzy trafnie realizują założenia taktyczne Belbera, a widz tylko dzięki nutce ironii wprowadzanej przez niesfornego Sajnuka, może przetrwać na " Taśmie" aż do nieoczekiwanego rozwiązania.”

 

 

Bilety w cenie 30,-
Spektakle dla grup minimalna liczba widzów – 60 osób
Opiekunowie (1 osoba na 15 osób) - wejście za darmo
Wszystkie spektakle odbywają się w Teatrze Konsekwentnym w Starej ProchOFFni, ul. Boleść 2, (dojazd od Wisłostrady, dojście od ul. Mostowej)
rezerwacja terminów i spektakli, informacje: Weronika Lipińska kom. 509 780 261, biuro@teatrkonsekwentny.pl, www.teatrkonsekwentny.pl

 

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury