zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

NOC HELVERA

Spektakl ‘NOC HELVERA’ powstał w ramach partnerstwa pomiędzy Istituto Teatrale Europeo w Rzymie, a Stowarzyszeniem Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt w Warszawie. Teraz można go będzie obejrzeć w Teatrze WARSawy 25 i 26 października!

O spektaklu:

Akcja "Nocy Helvera” rozgrywa się w kurorcie Finlandii na początku lat 40., w okresie kształtowania się nazizmu.
Upośledzony psychicznie Helver, zafascynowany represyjnymi działaniami faszystowskich oddziałów, chce uczestniczyć w ich działaniach, ale Carla,kobieta,która dba o niego,chce go przed tym uchronić .
Ryzykując własne życie by uniemożliwić mu wyjście z domu, kobieta poddaje się wyczerpującym działaniom treningowym Helvera, które maja mu umożliwić poczucie stania się dobrym żołnierzem.
Matczyna miłość Carly zmusi ja do podjęcia trudnego wyboru...

Ciekawym zabiegiem jest dobór obsady. Włoska aktorka Miriam Spera i polski aktor Patryk Pawlak, zagrają swoje postaci we własnych językach. Istotnym celem tej idei jest, by rozgrywana przez nich historia została dokładnie zrozumiana zarówno przez publiczność polską, jak i włoską.
Uzyskanie pewności, że każdy widz zrozumie mocne w wyrazie opowieści w dwóch interpretacjach, pokonujących bariery językowe, jest nie lada wyzwaniem.
Reżyser spektaklu, Mariagiovanna Rosati Hansen jest już znana z reżyserii wielojęzykowych, w koprodukcjach z Hiszpanią, Francją i Niemcami. Pomimo tego, że aktorzy występowali grając w swych własnych językach, wszelka akcja była zrozumiała i przejrzysta.

Ceny biletów:

normalny - 35 zł, ulgowy - 30 zł


 

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury