zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

MOJA NINA

 

Występuje: Monika Mariotti
Scenariusz: Adam Sajnuk we współpracy z Moniką Mariotti, na podstawie autobiografii, wywiadów i twórczości Niny Simone
Reżyseria: Adam Sajnuk
Tłumaczenie piosenek i opieka wokalna: Katarzyna Groniec
Aranżacja i opieka muzyczna: Michał Lamża
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Muzycy: Michał Lamża, Gwidon Cybulski, Nikodem Bąkowski


Spektakl pod tytułem „Moja Nina” ma być w założeniu połączeniem zaskakująco zaaranżowanego recitalu, złożonego z utworów Niny Simone (przetłumaczonych specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Groniec) z różnych okresów jej twórczości z klasycznym monodramem opartym na adaptacji autobiograficznej. Zarówno piosenki jak i tekst mają tworzyć spójną opowieść o skomplikowanym i pełnym napięć życiu artystki, która od wczesnej młodości, aż do późnej starości zmagała się z piętnem jakim na zawsze w jej życiu pozostał kolor skóry.

Piętno na spektaklu odcisnęła fascynacja polskiej aktorki włoskiego pochodzenia - Moniki Mariotti postacią piosenkarki - Niny Simone. Świat Niny aktorka śpiewa czarną barwą, o sobie głosem Europejki. W monodramie „Moja Nina” usłyszeć można graną na żywo muzykę afrykańską, kawałki prosto z nowojorskich klubów, jazz i zaangażowaną piosenkę aktorską.

Zarówno piosenki, jak i tekst tworzą spójną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć i rozczarowań życiu artystki. W całym spektaklu, tak jak i w życiu, przewija się problem poszukiwania tożsamości, Nina – Amerykanka, czy Afrykanka? Monika - Polka czy Włoszka? Gdzie i jak szukać swoich korzeni?

Nina Simone od wczesnej młodości, aż do późnej starości zmagała się z piętnem, jakim na zawsze w jej życiu pozostał kolor skóry. Zaangażowana politycznie i społecznie w walkę z rasizmem całe życie przeżywała rozczarowania. Nie mogła znieść zdrady i nieuczciwości najbliższych osób. Jej życie było zarazem fascynujące i tragiczne.

Kliknij i zobacz trailer spektaklu

Premiera: 6 listopada 2012 r.

Czas trwania: 90 min

 

Sponsorzy:

   

Patroni medialni spektaklu:

                     

     

Kup bilet 

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury