zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

MOJA DROGA B.

MOJA DROGA B. – TEATR POLONIA


Występuje: Małgorzata Bogdańska
Autor: Krystyna Janda
Reżyseria i adaptacja: Marek Koterski

Spektakl według książki - zbioru felietonów - Krystyny Jandy pod tym samym tytułem. Na książkę, a więc i na spektakl, składają się listy do przyjaciółki, pani B., z którą rozmawia się o wszystkim: o spostrzeżeniach, marzeniach, troskach, stanach ducha i żalach oraz o pretensjach do świata i ludzi. Mówi się o sobie i innych kobietach. O świecie i dzieciach, o młodzieży i lękach, także o bezsenności.

Sceniczna adaptacja tych felietonów jest dziełem mężczyzny „specjalnego”, o spojrzeniu czystym i uważnym, czasem ironicznym, ale przecież zawsze życzliwym - Marka Koterskiego.

Fragmenty recenzji:

"Moją drogą B." ogląda się jak gorzką komedię, w której odnaleźć można każde oblicze kobiecości. Fragmenty felietonów, które złożyły się na "Moją drogą B." mogą być traktowane zarówno jako listy do najbliższej przyjaciółki, jak i wpis do pamiętnika, czy rozmowa z samą sobą. Bez względu na to, którą interpretację przyjmiemy, po obejrzeniu spektaklu Koterskiego zaczynamy jeszcze mocniej dostrzegać siłę kobiecej przyjaźni.

Być kobietą, być kobietą, Karolina Babij.


„Moja droga B.”, inscenizacja felietonów Krystyny Jandy w reżyserii Marka Koterskiego i wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej, tłumaczy dlaczego „baby są jakieś inne”. A mianowicie wrażliwsze.

Spektakl z różowej walizeczki, Jacek Cieślak

Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=e61qoCsfeFk


PREMIERA 26 stycznia 2012

Czas trwania: 75 minut

Gramy 17 września o godz. 19:00 na dużej scenie

Cena biletu: 20zł

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury