zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Mikołajkowy grudzień w Konsekwentnym

Grudzień to nie lada gratka dla wiernych widzów Konsekwentnego, jak i dla zupełnie nowej publiczności – u nas Mikołajki trwają cały tydzień, podczas którego będziecie mogli zobaczyć wszystkie spektakle naszego Teatru!!! Świetny pomysł na prezent dla przyjaciół i rodziny, ale również dla Was samych, to w końcu Mikołajkowy Konsekwentny grudzień.


Zaczynamy już 2 grudnia spektaklem „Zaliczenie. Lekcja” zagranym ponad tysiąc razy na naszej scenie teatralnej, następnie zaproszą Państwa Trzej Dżentelmeni z „[Ja]3 czyli dwa do jednego”, a potem Alex z całą rodziną Portnoyów. Najważniejszym punktem grudniowego programu będą spektakle 3 grudnia w ramach Wieczoru Mikołajkowego – na początek przedstawienie „... i póki śmierć nas nie rozłączy, czyli DOBRANOCKA”, a następnie odwiedziny u najbardziej znanego „Pacjenta”. Te dwa spektakle są od lat w repertuarze Teatru Konsekwentnego i cieszą się niesłabnącą sympatią Widzów.


W „Dobranocce” obserwujemy przez cały czas na scenie starsze małżeństwo, które swoimi przepełnionymi ironią i sarkazmem dialogami wprowadza nas w nietuzinkowy świat humoru, ale i nie pozostawia bez smutnej refleksji. Ona, 79-letnia babcia Sara. Pulchna sklepowa na emeryturze. Urodzona optymistka. On, 84-letni, dziadek Karol. Wysuszony choleryk, exkrawiec, z napadami ostrej astmy.. Ich niewinny z pozoru dialog w obecności, postronnego świadka, pełen przytyków, złośliwości i wzajemnych popisów, początkowo przypomina przekomarzania dzieci w wieku przedszkolnym. Z minuty na minutę zmienia się jednak w ostrą batalię, w której upokorzenie przeciwnika bierze się za punkt honoru. W finale rzucone mimochodem jedno zdanie za dużo, obojgu pozostawia poczucie klęski, wstyd i odrobinę okrutnej prawdy.

„Pacjent” to satyra na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat pacjenta zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski. „Pacjent” to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego szpitala. W roli Pacjenta – Arkadiusz Wrzesień.


Dodatkowo zapraszmy na grudniowe spektakle Teatru Konsekwentnego pt. „Zaklęte rewiry” do warszawskiego Teatru Studio.


REPERTUAR:
2 XII godz. 19:00 „Zaliczenie. Lekcja” K. Zanussi, E. Ionesco
3 XII godz. 19:15 „…i póki śmierć nas nie rozłączy”, czyli DOBRANOCKA Ladislav Fuks
3 XII godz. 20:30 „Pacjent” Adam Sajnuk
4 XII godz. 19.00 „[Ja]³ czyli dwa do jednego” Tomasz Jachimek
9 XII, 10XII godz. 19:00 „Kompleks Portnoya” Philip Roth

REZERWACJA BILETÓW:
rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl tel. 509 780 261

4XII godz. 20:15;
5XII godz. 19:00;                     „Zaklęte rewiry” Adam Sajnuk
6 XII godz. 20:00                                 w Teatrze Studio
28, 29, 30 XII godz. 20:00
31 XII godz. 16.30; 20.00

REZERWACJA BILETÓW KASA TEATRU STUDIO:
bilety@teatrstudio.pl tel.: 22/ 656 69 41


Dalszych informacji udziela:
Weronika Lipińska
tel. 509 – 780 – 261
biuro@teatrkonsekwentny.pl
ul. Boleść 2 Warszawa
 

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury