zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Maryna C.

KONCERT MARYNA C.

ALTERNATYWA POETYCKA

Śpiew, skrzypce : Paula Kinaszewska
Gitara elektryczna i akustyczna: Bartłomiej Woźniak
Gitara akustyczna i basowa, handsonic: Hipolit Woźniak
MUZYKA: Bartłomiej Woźniak/Hipolit Woźniak/Marcin Zieliński
TEKSTY: Marina Cwietajewa

Gramy i śpiewamy poezję, ale we współczesnym, ostrym brzmieniu. Dlatego nazywamy to, co robimy Alternatywą Poetycką.

Interpretujemy teksty rosyjskiej poetki Mariny Cwietajewej, tworzącej w pierwszej połowie XX w ryzykantki, która miała odwagę bezkompromisowo żyć, kochać i tworzyć. Mówiła o uczuciach w boleśnie prosty sposób. Jej poezja musiała doczekać się ery gitary elektrycznej i handsonica aby objawić swoją rockową siłę i potencjał. Teksty Mariny zainspirowały nas do bluesowych, rockowych i onirycznych brzmień. „Poniosły" nas w stronę koncertu rockowego, a nie melancholijnego, poetyckiego recitalu, bo Marinie Cwietajewej bliżej wbrew pozorom do Marianne Faithfull czy Pati Smith niż do Anny Achmatowej. W naszej muzyce pojawiają się też wiejskie brzmienia głosowe- to inspiracja samej Cwietajewej i zainteresowania Pauli Kinaszewskiej - aktorki i wokalistki, która od lat śpiewa pieśni swojej babci. W spektaklu zabrzmi też ojczysta mowa Cwietajewej.
Główna pomysłodawczyni projektu to wokalistka i aktorka - Paula Kinaszewska, związana z teatrami warszawskimi: Teatrem Narodowym, Teatrem Studio, Laboratorium Dramatu, nagrodzona za debiut przez krytyków teatralnych nagrodą im. Andrzeja Nardellego w 2000 r., występująca też w filmach i TV.
Muzykę skomponowali dwaj młodzi współcześni kompozytorzy - bracia Bartłomiej i Hipolit Woźniakowie, którzy także towarzyszą artystce podczas koncertu.

„Twoje imię - ptaszyna w rękach,
Twoje imię - zimno sopelka,
Jedno jedyne ust poruszenie,
Twoje imię - sylaba, drgnienie,
Schwytana w locie piłeczka,
W ustach srebrny dźwięk dzwoneczka."

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury