zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

LINATENDU

"LINATENDU" - Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Występuje: Anna Krotoska
Reżyseria: Alexandra Kazazou
Dramaturgia: Alexandra Kazazou, Anna Krotoska
Muzyka: Nefeli Stamatogiannopoulou, Daniel Han
Scenografia, światła: Karol Jarek

Scenariusz na podstawie L’inattendu Fabrice’a Melquiota w tłumaczeniu Wioletty Kaczmaryn oraz tekstów własnych Anny Krotoskiej.

Spektakl podejmuje temat śmierci i pamięci, opowiada o życiu po utracie. Bohaterka próbuje mierzyć się z chaosem okresu żałoby, przygląda się światu na nowo. Próbuje skonfrontować osobistą utratę i doświadczenie śmierci z otaczającą ją rzeczywistością, która nie przynosi ulgi.

Linatendu to opowieść o momencie granicznym w życiu. O ciszy tuż przed... O buncie, absurdzie, smutku i codzienności po utracie. Czy jeden to tyle co milion? Czy pojedyncza śmierć waży tyle co ta zwielokrotniona w codziennych wiadomościach w telewizji? Czy pamięć jest darem, czy przekleństwem?

Podejmując temat z natury obarczony wielkim ciężarem i dramatyzmem autorki próbują jednak poprzez formę i treść spektaklu szukać lekkości a nawet komizmu, starają się oswajać śmierć, mówić o niej w sposób codzienny i powszedni. Śmierć jest przecież jedynym nieodzownym, pewnym, a zarazem najbardziej nieoswojonym zdarzeniem.

Fragmenty recenzji:

"Teatr tańca? Laboratorium? Performans? Czasem w repertuarze teatromana pojawia się tytuł, który nijak nie pasuje nawet do najbardziej nowoczesnej nazwy określającej… no właśnie, co? Poszukiwania? A może po prostu wydarzenie? Tym właśnie przede wszystkim jest Linatendu. W sali Teatru Laboratorium na oczach widza wydarzyło się coś naprawdę ważnego. Tylko jak to „coś” opisać, gdy wykracza poza zmysły?"

Zuzanna Bućko, teatralia.com.pl

"Minimalizm sceniczny oddziałuje na wyobraźnię, sprawia, że wszystko, co niedopowiedziane ma prawo zaistnieć w naszej głowie. Ogromne znaczenie ma tutaj również bardzo dobra gra aktorska. Dzięki niej monolog poprowadzony jest sprawnie i dynamicznie. Nie ma w nim miejsca na przydługie refleksje o smutnym zabarwieniu. Sekwencje wypowiedzi stawiających ważne pytania poprzeplatano przerywnikami, dzięki którym można odpocząć, ale niezbyt długo. Historia kobiety dana jest nam po to, aby odważyć się podjąć rozmowę na niełatwy temat."

Monika Branicka, kulturaonline.pl

PREMIERA 24 stycznia 2014

Czas trwania: 50 minut

Gramy 19 września 2014 r. o godz. 19:00 na dużej scenie.

Cena biletu: 20zł
 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury