zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić

Nowa Śpiąca Królewna opowiada LIMINALNĄ raz jeszcze
Spektakl „LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić” na deskach Teatru WARSawy

19 sierpnia 2013 r. o godzinie 20:00 w Teatrze WARSawy Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ zagra spektakl Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić w reżyserii Marty Ogrodzińskiej. Spektakl jest nową odsłoną powstałego w 2009 roku przedstawienia pod tym samym tytułem.

Liminalność – wg Victora Turnera, który rozwinął i upowszechnił to pojęcie, jest stanem zawieszenia, niejasnym okresem pomiędzy kolejnymi fazami życia. Jej wyznacznikami są: pokora, odosobnienie, sprawdziany, poniżenie, odwrócenie ładu, niezdefiniowana przynależność oraz doświadczenie communitas, czyli doświadczenie wspólnoty.

Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić to interaktywny spektakl, który porusza ważne kwestie społeczne, wciąż zbyt łatwo spychane na margines, o których mówi się zbyt mało. Jest niewinną, ale krwawą bajką dla dorosłych – o księżniczkach, królewnach i królowych (także złych, którymi czasem staje się każda kobieta), które chcą wyrwać się i uciec z bajki.

Aktorki utrzymują stały kontakt z publicznością. Kwestie wyprowadzane są bezpośrednio do widza, to on staje się ich rozmówcą. Scenariusz spektaklu inspirowany jest cytatami z kultury współczesnej i popkultury. Przedstawienie ma mobilizować zarówno mężczyzn, jak i kobiety do przeciwdziałania przemocy, do zwalczania postaw i stereotypów społecznych, kulturowych i religijnych, które poniżają kobiety. Próbuje również zachęcić kobiety do podejmowania decyzji zgodnych z ich prawdziwymi potrzebami.

Liminalna jest wypowiedzią przeciwko przemocy wobec kobiet, która jest jednym z najpoważniejszych naruszeń praw człowieka we współczesnym świecie. Spektakl przygotowany został pod patronatem Międzynarodowej Organizacji na Rzecz Praw Człowieka AMNESTY INTERNATIONAL w ramach akcji STOP Przemocy Wobec Kobiet.

Tekst: Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ
Reżyseria: Marta Ogrodzińska
Obsada:
Calineczka, handel kobietami – Dorota Glac
Królowa Śniegu, dzieciobójczyni – Marta Jalowska
Kopciuszek, kobiecość jako towar – Adrianna Kornecka
Śpiąca Królewna, w zmaganiach ze swoją duchowością – Emanuela Osowska
Królewna Śnieżka, seryjna morderczyni – Kamila Worobiej
Czas trwania: 55 min.
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-BKdU-GT7NY&feature=fvw
Podczas spektaklu wyświetlane będą napisy w języku angielskim.
 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury