zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Koncert Alter Etno

W czwartek 26 czerwca br. o godz. 19:00 Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy
do Teatru WARSawy na występ zespołu Alter Etno. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu koncertów, które w ubiegłym roku z inicjatywy Stacji odbywały się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja koncertu z udziałem publiczności na antenie RDC.

Alter Etno to grupa ludzi, których połączyło zamiłowanie do muzyki folkowej. Członkowie kierują się mottem "zaadoptować obcość - to ona inspiruje", a ich działalność jest sumą fascynacji etnicznymi klimatami świata. Zespół istnieje od roku 2009 i ma na koncie wygraną podczas krakowskiego festiwalu Korowód 2012.

W październiku zeszłego roku na rynku pojawiła się debiutancka płyta Alter Etno pt. Savin Voda. Składają się na nią w większości autorskie utwory, powstałe podczas podróży członków zespołu i będące rezultatem zetknięcia z nieznaną kulturą, muzyką oraz obyczajami odwiedzanych krajów.

Alter Etno reprezentuje Polskie Radio RDC - a tym samym Mazowsze - w tegorocznej edycji konkursu „Przebojem na antenę”. Formacja urzekła nas żywiołowością, radością, a przede wszystkim łączeniem gatunków i stylistyk muzycznych. Wybraliśmy połączenie folku, czyli brzmienia znajomego, muzyki źródła, czyli dźwięku pierwotnego i nowoczesności, czyli spojrzenia w przyszłość. Dlatego właśnie zespół Alter Etno reprezentuje nas w ogólnopolskim finale konkursu. - mówi Ula Prussak, Szef Muzyczny Polskiego Radia RDC.
 

Alter Etno tworzą:
Miruna (wokal)
Katarzyna Garncarek (gitara, ukulele, fortepian)
Jakub Fiebik (altówka)
Elżbieta Drozdowska (flet poprzeczny)
Wojciech Gumiński (kontrabas)
Monika Szulińska (instrumenty perkusyjne)

Więcej informacji o zespole:
http://alteretno.com
https://www.facebook.com/alteretno

Kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/AlterEtnoMUSIC/videos

Wejściówki w cenie 30 zł do nabycia w kasie teatru.

 

Koncert organizowany przez RDC

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury