zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

Dziwka z Ohio

Dziwka i żebrak...

"Dziwka z Ohio" to jedyny do tej pory nie inscenizowany tekst wybitnego izraelskiego dramaturga Hanocha Levina. Teraz możemy go zobaczyć w nowej siedzibie Teatru Konsekwentnego na Rynku Nowego Miasta. Premiera 18 grudnia.

Główne role grają: Zygmunt Malanowicz (znany m. in. z „Noża w wodzie” Polańskiego oraz spektakli Warlikowskiego), Agnieszka Przepiórska i Bartosz Adamczyk. Twórcą jest jeden z najciekawszych młodych polskich reżyserów – Adam Sajnuk.

Hojbitter z okazji swoich 70 urodzin pragnie trochę rozpieścić się prezentem niedrogiej miłości. Z uliczną dziwką prowadzi długie i wyczerpujące negocjacje, swoisty targ o literalnie każdą szeklę. Dowcip przenika się z grozą, a proza życia z sennymi marzeniami. To baśń o podłości i przejmującej potrzebie odmiany.

- Levin ma fantastyczne wyczucie widza, bo nie pozostawia nas obojętnymi, zmusza do zajęcia stanowiska. Cały czas musimy odpowiadać na niewygodne pytania: jaki sens ma życie bez przyjemności, dlaczego człowiek stary zostaje odrzucony? – stwierdza autor inscenizacji Adam Sajnuk.

Linki do zwiastunów:
http://www.youtube.com/watch?v=AzdzoxAzsY4
http://www.youtube.com/watch?v=io3D5_fgBc8

Bilety: 70 zł normalny, 50 zł ulgowy
Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl

tel. 22-468 00 99

Patroni medialni:

 

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury