zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

7.2

Spektakl został zainspirowany opisem piekła z poematu Dantego Alighieri pt:
"Boska komedia" .
 

7.2 podejmuje próbę uchwycenia niuansów ludzkiej psychiki, jej siły i słabości zarazem. Bohaterami przedstawienia są ludzie, w których działania wpisane są grzechy główne. Każda postać musi skonfrontować się z podłym światem, każda poszukuje odpowiedzi, próbuje stawiać tezy, ale często w obliczu wyboru jest zupełnie bezbronna. Bohater zmuszony jest też skonfrontować się ze sobą samym, ponieważ dopóki nie rozgryzie własnej tajemnicy cierpi i tworzy wokół siebie swoje własne piekła.
Poza tym spektakl pokazuje kruchość zawiązujących się relacji w kontekście przesytu postaw dozwolonych, codzienność splecioną z rytualnym dokonywaniem decyzji, a także stawia ważne pytania natury osobistej i duchowej współczesnego człowieka: jaka powinna być postawa jednostki w obliczu konwenansu i nadmiaru oczekiwań, które generuje społeczeństwo? Czy z biegiem czasu grzechy główne uległy trywializacji wpisując się w życie codzienne na takim poziomie, że mogą być niezauważane? Co się dzieje z ludzką moralnością w obliczu rzeczywistości jaką nam podaje życie? Czy trafne jest stwierdzenie, że ludzie często robią nie to co trzeba, aby osiągnąć swój cel? Jak wygląda moralność mężczyzny, a jak kobiety i gdzie przebiega granica zmieniająca ludzki system wartości? Każdy wie czym jest dobro, ale czy każdy potrafi być dobry? Co sprawia, że postać żyjąca ideałami stwierdza, że nie należy do nikogo innego tylko do samego siebie?
Spektakl jest kolejną produkcją kolektywu tanecznego Dzikistyl Company znanego z takich produkcji jak "Dzieci innego Boga", "Streetwise", "Great Dictator", czy
"Nie -Boska Komedia" (Teatru Wybrzeże), w którym tym razem najważniejsza będzie narracja. Będzie to teatr skupiony na bazie aktorskiej oraz choreograficznej penetrującej najśmielsze możliwości ruchowe ludzkiego ciała.
Twórcą spektaklu jest Patryk Gacki (min. choreograf w spektaklu Nie- Boska Komedia reż. Adama Nalepy).
Tancerze"7.2" to Wioleta Fiuk (dyplomowana zawodowa tancerka oraz studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim), Helena Ganjalyan ( absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), Mikołaj Wieczór i Marcin Powszuk (zdobywcy wielu prestiżowych nagród sceny street-owej w Polsce i za granicą). Scenografię przygotowała Beata Targosz (absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku).
Wiola i Patryk oczarowali publiczność szklanego ekranu wygrywając polską edycję GOT TO DANCE. Teraz macie okazję zobaczyć ich na scenie Teatru WARSawy!

Link do trailera: http://www.youtube.com/watch?v=MtW-yIoof9M&sns=fb&fb_source=message

Bilety w cenie 50 zł, wejściówki 30 zł

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury