zobacz multimedia
Plusik
home projekty o nas repertuar spektakle newsy multimedia kontakt

6 Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic!

Program wieczoru:
19:00 Pracownia Fizyczna, spektakl "Zdarzenia" Jacka Owczarka

Występują: Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Adrian Bartczak, Aleksandra Ścibor, Paweł Grala z muzyką na żywo Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego.
ok. 50 min.

przerwa


20:15 spektakl "kiedy punk był młody", w którym wystąpią Marzena Krzemińska, Magdalena Ptasznik i Simon Tanguy z Francji.
ok. 40 min.
 

Spektakl ZDARZENIA - to wspólny projekt Jacka Owczarka, Pracowni Fizycznej z Łodzi i duetu SzaZa muzyków Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego. Jacek Owczarek - wykładowca, tancerz i badacz improwizacji, skupia genialnych tancerzy i bada zagadnienie kontaktu w improwizacji, kompozycji, zmiany i budowania wciąż zmieniającej się rzeczywistości spektaklu improwizowanego. Zespół o porywającej sile i energii, zachwycającej technice, ze swobodą , inteligencją i poczuciem humoru używa różnorodnych środków ekspresji i komunikacji. Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską, innowacyjną metodę pracy nad improwizacją sceniczną, a jego praca doktorska na Akademii Muzycznej w Łodzi dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację. Lipcu 2011 Pracownia Fizyczna została zaproszona do realizacji projektu Zdarzenia w Museums Quartier w Wiedniu, w którym wzięli udział gościnnie tancerze z Austrii i Węgier oraz międzynarodowy skład muzyków.

Do "Zdarzeń" na Festiwalu Sic! w Warszawie, Jacek Owczarek zaprosił Dawida Lorenca, Iwonę Olszowską, Aleksandrę Ścibor, Pawła Gralę i Adriana Bartczaka.


Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki działają w niezależnym wydawnictwie LadoAbc (www.ladoabc.com) oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym Lado, środowisku którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalnośd muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. W roku 2009 obchodzili dziesięciolecie działalności artystycznej.
Spektakl KIEDY PUNK BYŁ MŁODY - improwizacja Magdaleny Ptasznik, Marzeny Krzemińskiej i Simona Tanguy. Trójka choreografów o różnorodnych estetykach, zwykle pracujących solo, podejmuje się wspołpracy na żywo, konfrontując swoje zainteresowania sztukami wizualnymi I fascynają silnymi stanami fizycznymi. Na przestrzeni czterdziestu minut wypełnionych dźwiękami punk-rocka lat 70’ i 80’ będą poszukiwać momentów energetycznych wyładowań, tarć i zgrzytów pomiędzy ich światami.

Wieczór biletowany: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny.

Rezerwacje: info@sic.waw.pl

Copyright by Teatr Konsekwentny 2011 | Design by Kasia Osipowicz | Animations Olga Zmysłowska
bbiMiasto Stołeczne WarszawaWarszawa Europejska Stolica Kultury